Kök Isıtma , Bitki Isıtma , Sera Toprak Altı Isıtma,  Fide Isıtma , Elektrikli Kök Isıtma ,  Döşemeden Isıtma Otomasyonu , Isı Pompasi

 

Underfloorheating Systems for ENGLISH

RUSSIAN

MOLDOVİAN

ROMANIAN

 

"Daha Az Enerji , Daha Fazla Konfor , Daha Sağlıklı Yaşam "

     

Anasayfa

Hakkımızda

Referanslarımız

Bayilerimiz

İş Ortaklığı

İletişim

 

GÜNEŞ ENERJİSİ POMPA GRUBU / TERMİK PANELLER İÇİN POMPA GRUBU

 Yerden Isıtma ve Avantajları / Dezavantajları
Yerden Isıtma Nasıl Yapılır ?
 Yerden Isıtma/Duvardan Isıtma Malzemeleri
 PexLIFE  EVOH Bariyerli Yerden / Duvar Isıtma
 PEXLIFE PEX-b Yerden / Duvardan Isıtma
 KILMA FLEX PE-RT Isıtma / Serinletme Borusu
 Parke Altı Karbonik Isıtma
 Cami Isıtma Sistemleri
 Ayak Sobası / Halı Soba
 Balkon / Kış Bahçesi Isıtma
 LG /ARÇELİK Hava Kaynaklı Isı Pompası
 VIESSMANN Isı Pompaları
 PANASONIC Isı Pompaları
 DAIKIN Fan Coil Cihazları
 Elektrikli Isıtmalar İçin Termostatlar
 Sera / Bitki Kök Isıtma Sistemleri
 Duvardan Isıtma / Serinletme
 Elektrikli Radyatör / Havlu Radyatör
 Ürün ve Hizmet Broşürleri
 Kullanım ve Kurulum Klavuzları
 FUAR Etkinlikleri
 Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Tüketir ?
 Sık Sorulan Sorular
 Kullanıcı Yorumları

 

pompa grubu , solar sistem için solar kontrol , pompa grubu

 

60 ÜLKEDE BİNLERCE AİLENİN TERCİHİ

 

Konerji Müh.Ltd.Şti. taahhütlerinde kullanmış olduğu termik ve elektrik güneş kollektörleri Dünya.nın 60 ülkesinde binlerce tesiste yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

 

TERMİK GÜNEŞ ENERJİSİ POMPA GRUBU

 

Tekli ve ikili olmak üzere 2 modeli vardır.

 

Tekli panelde pompa , termometre ve debimetre nevcut olup tek hatta monte edilir.

 

İkili panelde pompa , termometre ve gidiş hattında debimetre dönüş hattında termometre mevcutdur.

 

TERMİK GÜNEŞ ENERJİSİ İÇİN POMPA GRUBU FİYAT LİSTESİ

POMPA GRUBU FİYAT LİSTESİ , güneş enerjisi pompa grubu fiyat listesi

Fiyatlar bilgi amaçlı verilmiş olup kesin fiyatlar için ofisimizi arayınız.

 

 

 
Dünyanın En Verimli İKİNCİ Solar Termal Kollektörü Solimpeks'ten (WALL STREET)

 

Türkiye'de solar termal ve hibrit kollektör üretimi yapan Solimpeks, yeni ürünü Wunder Drain Serpantinli kollektörü tanıttı. Düz kollektör sınıfnda bulunan Wunder Drain serpantin, double meander özelliği, alüminyum kasası, 20 mm absorber kalınlığı, yüzey örtüsünde düşük demirli temperli cam kullanımı, 50 mm taşyünü izolasyonuyla ve %97 emiş gücüyle dünyanın en verimli ikinci kollektörü olma özelliğini taşırken, fiyat fayda açısından en verimli kollektör olma özelliğini de taşıyor. Titanyum kaplı bakır kullanılarak üretilen drain serpantinli kollektör tüm çatılara uyumlu modelleri ile tek bir sıra halinde 10 adet drain kollektör ile monte edilebilir. Solarkeymark sertifikasıyla test raporlarında ikinci sırada yer almıştır.

 

Solimpeks solar enerji sistemleri Solar keymark, SRCC, SP, Fsec, ISFH, INTA, ISO 9001:2000 TÜV Cert... Toplamda 18 kalite sertifikası ile 60 ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

HABERİN ORJİNALİ :

 

http://www.wallstreet-online.de/nachricht/2957022-solimpeks-unveils-one-of-cost-efficient-solar-thermal-collectors-in-the-world

 

 Solimpeks Corp. has added a new product to its range of flat solar thermal collectors: the Wunder Drain collector. According to the company, this high-performance, double meander, flat collector is among the cost efficient in the world.

 

The Turkish manufacturer of solar thermal collectors, Solimpeks, has added a new product to its range of meander, flat collectors. Like all Wunder® products, the Wunder® Drain collector comprises an all- aluminium case, cover with a low iron tempered solar glass panel 4mm thick. The glass is sealed with a high quality EPDM seal. The Wunder® collectors are insulated with 50 mm Rockwool ® and have a thermal conductivity of 0.037 W/mK.

 

The Wunder Drain´s absorber consists of a 0.20 mm thick copper plate coated with a selective titanium coating, capable of absorbing 97% of the solar radiation it receives. Thanks to an 18 mm manifold, it is possible connect 10 Wunder Drain panels in one single string. The Wunder® Drain collector can be mounted on or integrated into flat and sloping roofs alike and, the company claims, has one of the cost-efficient rates in the world.


Solimpeks Corp. manufactures a range of high quality solar thermaland hybrid collectors. It has over three generations of experience and holds 18 quality certificates including Solarkeymark, SP, SRCC, FSEC, SEI, ISFH, INTA, ISO 9001: 2000 and Tüv. Solimpeks presently exports to 60 countries around the world.

 

   

Solimpeks Hibrit Kollektörler (MİMARİ PLATFORM)

 

Solimpeks Solar Enerji sistemleri yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermekte. Toplamda 18 kalite sertifikasıyla 60 ülkeye ihracat yapan firma 2009 yılı başlarında, dünyada şu anda 3 üreticisi bulunan bir ürünün üretimini ve satışını yapmakta: Hibrit kolektörler. Bu sistemler ile güneş enerjisinden elektrik ve sıcak su üretimi tek bir panelden sağlanabiliyor. Yani hem elektriğinizi hem de sıcak suyunuz üretebiliyorsunuz, bu sayede de daha önce çatılarda kurulumu yapılmaya çalışılan sistemler ile alakalı bazı problemler de ortadan kaldırılmış oldu: -Termal kollektör ile (sıcak su üreten sistemler) PV (elektrik üreten panellerin) modülünün yan yana kullanılması hem yer kullanımı problemine ve görüntü kirliliğine sebebiyet veriyordu. Elektrik ve sıcak su üretimi tek bir panelde karşılandığından bu problem ortadan kaldırılmış oldu.

-PV modülünün elektrik üretim performansı artırıldı.

-Hibrit sistemlerin yatırım geri dönüş süresi, standart PV sistemlere göre daha düşük hale getirildi.

-Hibrit sistemlerin kapladığı alandan üretilen elektrik ve ısı enerjisi toplamı, bu alanın yarısının PV modülle kalan yarısının termal kollektörle kaplanmasından elde edilecek enerjiden daha fazladır.


Hibrit sistemler dünyadaki elektrik üreten PV sistemlerin çok düşük olan verimini artırmak için düşünülmüş. Aşırı ısınmaya bağlı olarak düşen hücre verimi hibrit sistemlerdeki panelin içinde dolaşan su ile soğutulabildiğinden hücre verim kaybı engellenmiş ve bunun yanından verimi de artırılmış. Tüm dünyadaki PV modüllerinin elektrik üretim performansı %16 ile 18 arasında değişirken test raporlarına göre Solimpeks’in ürettiği PV-T hibrit kollektörün verimliliği %28 civarında.


Bir sonraki büyük fikir (Solar Hibrit Sistem)

İş ve bilim dünyası geleceğe bir yürüyüş başlattı, insanların bilgisayar ve telekomünikasyon dünyasının ekonomilerini yeniden belirlediler. Son 20 yılda parlak teknolojik gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler, yenilenebilir enerji sektöründe büyük fikri ‘’TASK 35’’ (Ocak 2005’te Uluslar Arası Enerji Ajansı (IEA) tarafından başlatılan görev) uygulamak için bir sonraki büyük teknolojik devrimle ‘’Hibrit sistemin’’ gelecekte kabul görecek olması, Solimpeks’i bu sistemlerle ilgili çalışmaya cesaretlendirdi. Tek bir panelde hem elektrik hem de sıcak su üretebilen bu sistemler, bilim ve ekonomi dünyası tarafından önümüzdeki 5 hatta 10 yıl sonrasının ürünü olarak kabul edildi. Yüzde yüz Türk sermayesiyle üretim yapan Solimpeks görev 35’i 1 yıl önce tamamladı.

 

Hibrit sistemlerin amacı

Bilim ve Ekonomi dünyası, PV modüllerde (Güneşten elektrik üreten sistemlerde) aşırı ısınmaya bağlı olarak (Tüm dünyadaki fotovoltaiklerin büyük sorunu) düşen fotovoltaik hücre verimini ilk olarak 1970’lerde yapılan çalışmalarla engellemeye çalıştılar. Yapılan uygulamalarda hücre soğutma işlemini ilk olarak ‘’Hava sirkülasyonuyla’’ sağlamaya çalıştılar. (bugün hala hava sirkülasyonlu sistemlerin birkaç üreticisi bulunmaktadır; ancak test değerlerinde hiçbirinin verimlilik değeri Volther’in değerlerine ulaşamadı) hava sirkülasyonlu sistemlerin zamanla tozlanması ve hücre içine havanın yanında başka maddelerin de girmesiyle bu çalışmalar dünyada ciddi bir yer bulamadı. PV/T’ler, tam anlamıyla PV/T hibrit kollektör diyelim, verimi artırılmış fotovoltaik olarak da adlandırılmaya başlandı. Asıl amaç; standart PV’lerde (elektrik üreten sistemlerde) ısınmaya bağlı düşen hücre verimi artırmaktı. Bu düşen verimi ‘’Hava sirkülasyonuyla’’ engellenememesi hücre soğutma işlemi için bilim ve ekonomi dünyasını sıcak su sirkülasyonuna yönlendirmişti. Hibrit sistemlerdeki asıl amaç, hiçbir zaman sıcak su elde etmek olmayıp hücre verimini artırmak olmuştu. Task 35 de tüm dünyada verimliliği hala çok düşük olan Fotovoltaik hücre verimini artırmayı ve geleceğin yaşam sistemlerini kurmayı öngörüyordu. Su sirkülasyonlu hibrit sistemlerle birçok firma ve bilim dünyası bunu başarabileceğini düşünüyordu.

 

Tam 1 yıl önce Türk Solimpeks Ar&Ge’ye yaptığı çalışmaların sonucunda bu sistemleri geliştirmeyi başarmış ve tüm dünyada yeni bir marka yaratma düşüncesi içine girmişti. Markalarına ürünü en iyi anlatacak Fotovoltaik ev termalin birleşmesini simgeleyen Volther ismini verdiler. Sistemin Türkiye’deki ilk uygulaması önce Antalya’da hayata geçirildi. Daha sonra İspanya, İngiltere ve Almanya’da uygulamaları gerçekleştiren PV/T hibrit sistem bugün gittikçe yaygınlaşan bir ürün olmaya başladı. Hem termal kollektörleri (sıcak su üreten sistemler) hem de fotovoltaik sistemleri (elektrik üreten sistemler) birleştirdiğinden ‘’Task 35’’ öngördüğü gibi birçok avantajları ortaya çıktı:

 

-Standard fotovoltaiklere göre hücre verimi (elektrik üretim verimi) %40 artırıldı.

-Hem elektrik hem de sıcak su üretimi sağlandı.

-Üretilen sıcak su depolanabildi ve duş suyu ya da havuz ısıtmalarında kullanılabildi.

-Hem ısı hem elektrik ihtiyacı olup hem de alan problemi olan bölgelerde kullanımı daha da kolaylaştı.

-Elektrik üreten sistemlerin yatırım geri dönüş süresi çok daha kısaldı.

-Tüv sonuçlarına göre de hava sirkülasyonlu hibrit sistemlerin verimliliği Solimpeks PV/T’nin çok daha altında kaldı. Ve Türk Solimpeks şu an dünyada birkaç üreticisi bulunan su sirkülasyonlu hibrit sistemlerin üreticisi oldu.

 

Haberin Kaynağı :

http://www.mimariplatform.com/mimari_haberler_sektorel-haberler-3/solimpeks-solar-enerji-sistemleri.html?content_id=908

 

   

 

 

.

   

   KONERJİ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNE SAHİPTİR.

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. 

  1348 Sok.No : 3 / A               Halkapınar -İZMİR - TR

   T : +90 232 458 32 52 ( PBX )   F : +90 232 458 32 54

KONERJİ MÜHENDİSLİK , YERDEN ISITMA , ISI POMPASI , ALTERNATİF ENERJİ , RÜZGAR ENERJİSİ , GÜNEŞ ENERJİSİ

Çalışma Saatlerimiz  : Hafta İçi : 08.30-18.00              Cumartesi : 09.00-13.00

 
  Yerden Isıtma   Isı Pompası   Güneş Enerjisi

>Sulu Borulu Yerden Isıtma

>Kablolu Zeminden Isıtma

>Karbonik Yerden Isıtma

>Termostatlar

>Modülasyon Paneli

>Isıtma Serinletme Borusu

 

 

>ARÇELİK  Isı Pompası

>RESTHERMA Isı Pompası

>LG/ARÇELİK Isı Pompası

>Hava Kaynaklı Isı Pompası

>Su Kaynaklı Isı Pompası

>Isı Pompası/Yerden Isıtma

>Isı Pompası Nedir ?

>Isı Pompası Elektrik Tüketimi

 

>Güneşten Elektrik

>Güneş Enerjisiyle Isıtma

>Solar Sıvı TERMSOL

>Solar Kontrol Paneli

>Solar Pompa Seti

 

danfoss yerden ısıtma , danfoss ısı pompası                                   

 

 

Firmamızın çalışma saatleri : Hafta İçi : 08.30-18.00

Cumartesi : 09.00-13.00 Pazar Kapalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

© 2006-2012 Telif Hakları Yasası gereği yazardan YAZILI cevap alınmadan hiçbir yazı ve fotoğraf "alıntı" adı altında kullanılamaz.