Kök Isıtma , Bitki Isıtma , Sera Toprak Altı Isıtma,  Fide Isıtma , Elektrikli Kök Isıtma ,  Döşemeden Isıtma Otomasyonu , Isı Pompasi

     
 

Underfloorheating Systems for ENGLISH

RUSSIAN

MOLDOVİAN

ROMANIAN

 

"Daha Az Enerji , Daha Fazla Konfor , Daha Sağlıklı Yaşam "

     

Anasayfa

Hakkımızda

Referanslarımız

Bayilerimiz

İş Ortaklığı

İletişim

 

DANFOSS , danfoss döşemeden ısıtma , danfoss yerden ısıtma , yerden ısıtma termostatı , ev ısıtma , villa ısıtma , ısıtma otomasyonu , danfoss döşemeden ısıtma borusu

 

 

 

DANFOSS Döşemeden Isıtma Komponent

 

DANFOSS Kollektörler

DANFOSS Termostatlar

DANFOSS Aktüatörler

DANFOSS Merkez Alıcılar

DANFOSS Sinyal Güçlendiriciler

 

 

 

 
     

 

Danfoss yerden ısıtma komponentleri ve çözümleri için geniş bir yelpaze sunmaktadır. Kontrol sistemleri optimum konforu ve enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Kontrol sistemleri kendinden tahrikli kontrolü, kablolu elektronik kontrolü ve kablosuz kontrolü kapsamaktadır.

DANFOSS yerden ısıtma sistemi ; döşemeden ısıtma borusu , dağıtım kollektörleri , termostatları ile bir bütündür.

danfoss debimetreli , otomasyona uygun döşemeden ısıtma kollektörleri

       

danfoss kollektör , debimetresiz kollektör , yerden ısıtma kollektörü , döeşemeden ısıtma kollektörü

DANFOSS AYAR ÇEKİRDEKLİ KOLLEKTÖRLER

 

DANFOSS döşemeden ısıtma kollektörleri 2 ile 12 grup arasında imal edilir.

Kollektörler tamamen prinç malzemeden imal edilmiştir. Ayar çekirdekleri üzerindedir.

Kollektörler 1" bağlantıya uygundur.

Kollektörler aktuatör kullanımına uygundur.

Kablolu yada kablosuz oda termostatları ile kollektör hatları kumanda edilebilir.

   

DANFOSS döşemeden ısıtma kollektörleri , danfoss kollektör , debimetresiz kollektör , yerden ısıtma kollektörü , otomasyona uygun kollektörler

DANFOSS DEBİMETRELİ KOLLEKTÖRLER

 

DANFOSS döşemeden ısıtma kollektörleri 2 ile 12 grup arasında imal edilir.

Kollektörler tamamen prinç malzemeden imal edilmiştir. Debimetrelerii üzerindedir.

Debimetre sayesinde istenen her hattın ayrı ayrı ayarları yapılır. Buda birçok avantaj sağlar.

Kollektörler 1" bağlantıya uygundur.

Kollektörler aktuatör kullanımına uygundur.

Kablolu yada kablosuz oda termostatları ile kollektör hatları kumanda edilebilir.

 

   

döşemeden ısıtma termostatı , aktüatör , danfoss oda termostatı

DANFOSS AKTUATÖR

 

Odalardan alınan sinyallere göre boru hatlarının açıp kapatılmasını temin ederler. Döşemeden ısıtma sistemleri

-Oda termostatsız

-Kablolu Oda termostatlı

-Kablosuz oda termostatlı olarak dizayn edilebilirler.

DANFOSS aktüatörler buradan alınan sinyallere göre açma kapama işlemi yaparlar.

 

   

danfoss boru bağlantı rekoru , danfoss döşemeden ısıtma rekoru

DANFOSS Boru Bağlantı Rekoru

 

Kollektörlere boruların bağlantısını temin ederler.

16 - 17 yada 20 mm kullanılabilir.

   

danfoss oda termostatı , yerden ısıtma termostatı , döşemeden ısıtma termostatı , zeminden ısıtma termostatı

DANFOSS Kablolu Oda Termostatı

 

Sıva üstü döşemeden ısıtma termostatı

220 yada 24 V seçenekli , kablo ile ana alıcıyı kumanda eder.

 

   

ana kontrolör , yerden ısıtma kontrolör , döşemeden ısıtma için kontrolör

DANFOSS KABLOLU TERMOSTATLAR İÇİN ANA KONTROLÖR

 

Kablolu oda termostatlar için ana kontrolör , Direkt 220 V elektrik hattından kontrolör beslemesi yapılır. Odalardan aldığı sinyallere göre aktüatörlere kumanda eder. Odalarda kablolu oda termostatı kullanılır.

   

yerden ısıtma için kablsouz oda termostatı , zeminden ısıtma termostatı

KABLOSUZ ODA TERMOSTATI

Kablo hattına gerek olmadan zeminden ısıtmanın kontrolü sağlanır.

   

ANA KONTROLÖR , ANA ALICI , KOLLEKTÖR SİNYAL ALICI

KABLOSUZ ANA KONTROLÖR

 

Kablosuz termostatlar için ana alıcı , Direkt 220 V elektrik hattından kontrolör beslemesi yapılır. Odalardan aldığı sinyallere göre aktüatörlere kumanda eder. Odalarda kablosuz oda termostatı kullanılır.

Kablo hattına gerek olmadığından sistem daha sonrada takılabilir.

   

danfoss pe-rt boruların döşenmesi son derece pratik olup ısıtma gerektirmeden döşenebilir.

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borularında Oksijen Bariyeri Korumadadır.

 

Oksijen bariyerinin nerede olduğu önemsiz gibi görünebilir. Ancak gerçek şudur ki ; harici, boru dışında olan EVOH katmanı boru et kalınlığına eklenmez. Bunun sebebi 95 °C ' de yapılan testler sırasında, yüzlerce saat sonra EVOH katmanı sıcak su ve oksijen saldırısına maruz kalır. Sonrasında bozulur, çatlar ve borunun dayanıklılığına ve ürün ömrüne zarar verir. Fakat ısıtma boruları 95 °C'ye maruz kalmaz ve bu test neden gerekli diye düşünülebilir. Fakat birisi 50 °C'den hareketle ürün ömrü hesap eder ise tehlike orada başlar. Çünkü 10-15 yıl sonra oksijen bariyeri tamamen yok olur veya zarar görürse sistemde sonuç olarak alüvyon veya korozyon oluşur ve kullanılamaz hale gelebilir. Oksijen bariyerinin boru duvarı ortasına yerleştirilmesi sayesinde borunun zarar görmesine sebep olacak dış etkiler ile kalıcı temas etmesi engellenmiş olur. Oksijen bariyerinin zarar görme riski de bu sayede ortadan kalkar.

       

danfoss döşemeden ısıtma boruları uluslararası danfoss kalitesi ile Türkiye.de satılmaktadır.

DOWLEX 2388 su bazlı döşemeden ısıtma ve radyatör ısıtması plastik borulama sistemlerini düzenleyene DIN 4721 standartlarına uygundur. Bu standartlara uygun üretilmiş boruların üzerinde bu belirtilit ve Danfoss PE-RT borular üzerinde olduğu gibi PE-RT ibaresi yer alır.  PE-RT döşemeden ısıtma ve radyatör ısıtması gibi evsel alanlarda , sıcak ve soğuk su borulamasında 20 yılı aşkın bir süredir başarıyla kullanılmaktadır. Yüksek sıcaklıkta uzun dönem hidrosttaik dayanıklılık sağlamak için çapraz bağlanma gerektirmeyişi PE-RT malzemesinin eşsiz özelliğidir ve boruya doğaya geri dönüş özelliği kazandırmaktadır.
   

danfoss pe-rt döşemeden ısıtma borusu , pe-rt boru , ısıtma borusu , yerden ısıtma borusu

Danfoss PE-RT Boru

 

Isıtma sistemlerinin sıcak sulu uygulamalarında uzun ömürlü yapısı ile iki tip plastik boru kullanılmaktadır. Bunlardan biri PE-X (Polietilen cross-linked) diğeri de PE-RT (Polietilen Raised Temperature Resistant)?dir. PE-X ve PE-RT borularının her ikisi de kimyasal olarak polietilenden üretilmektedir. PE-X boruların PE-Xa, PE-Xb, PE-Xc şeklinde isimlendirilen alt sınıfları mevcuttur. Moleküller arası bağ yoğunluğu c ' den a ' ya doğru artmaktadır ve bağ yoğunluğuna paralel olarak borunun basınca ve ısıya dayanımı da artmaktadır ancak buna karşılık esneklik özelliği azalmaktadır. Bu da uygulamalarda zorluk çıkarmakta ve boruların esneklik kazanması için ısıtılarak döşenmesini gerektirdiği için zaman ve işçilik kaybına neden olmaktadır. PE-RT borularda ise, kullanılan hammadde ve geliştirilen özel yöntemler sayesinde en yüksek esnek yapı yakalanırken borunun basınç ve ısı dayanımı da aynı yüksek oranda korunabilmektedir.

Mevcut döşemeden ısıtma standardı DIN 4726?ya göre boru 2,5 emniyet faktörü ile en az 50 yıl ömre sahip olmalı ve mevcut boyutlandırma tolerans seviyelerini karşılamalıdır. Danfoss PE-RT boru Dowlex 2388 boru hammaddesinin moleküler yapısı ve oksijen bariyerinin boru duvarının tam ortasında yer alması neticesinde bu özelliklere sahiptir. Oksijen bariyeri EVOH?un boru duvarı ortasında olması, boruda mekanik bozulma olmaksızın daha düşük bükme çaplarına eğilmesine olanak sağlar.

   

danfoss döşemeden ısıtma boruları kutulu olarak sevk edilmektedir.

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borusu

DANFOSS döşemeden ısıtma boruları PE-RT TIP II malzemeden Almanya Fabrikalarında imal edilmektedir. Boru çapı 16*2 mm ve 5 KAT EVOH oksijen bariyerlidir. Borular 250 ve 500 mt.lik karton kutularda satışa sunulmuştur.

 

   

danfoss yerden ısıtma boruları soğuk olarak döeşenebilir , herhangi bir ısıtma ihtiyacı olmadan döşeme işlemi tamamlanır.

DANFOSS Döşemeden Isıtma Borusu özellikleri

 

Dowlex 2388, Dowlex PE boru hammadde ailesinin yeni üyesidir ve bu hammadde ile yapılan üretimlerde boru üzerinde PE-RT TYPE 2 ibaresi yer alır. Dowlex 2388, yüksek esneklik ve yüksek sıcaklıkta uygun uzun dönem hidrostatik basınç dayanımı kombinasyonuna sahip olmanın yanında ISO 10508, Class 1 & 2 (Sıcak su temini 60°C & Sıcak su temini 70°C) kapsamındaki yekpare tesisat borulama uygulamalarında ve endüstriyel uygulamalarda etkin rekabet sağlamak için geliştirilmiştir (1*). Danfoss PE-RT borular Dowlex 2388 hammaddesi ile üretilmektedir ve boru üzerinde PE-RT TYPE 2 ibaresi yer alır.

Borunun oksijen yayılma bariyeri EVOH, DIN 4726 standartlarına göre test edilir.

EVOH oksijen bariyeri boru duvarı ortasında yer aldığı için boru kimyasal etkilere ve mekanik bozulmaya karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Danfoss PE-RT boru 5 katmandan oluşmaktadır. Oksijen bariyeri katmanı yapışkan polimer malzeme ile birleştirilmiş iç ve dış olmak üzere 2 yapışkan polimer katman ilavesi ile çevrelenir. Bunları saran iç ve dış katmanlar ise yüksek kalite polietilen Dowlex 2388?ten yapılmıştır (Dowlex; Dow Chemical Cooperation firmasının markasıdır).

   

danfoss ısıtma boruları 5 KAT EVOH oksijen bariyerlidir.

EVOH bariyerli DANFOSS borularda EXTRA koruma katmanı verdır.

Boru ısındığında çok küçük uzama olur (50°C'de, yaklaşık 0.3%, 90°C'de yaklaşık 0.7%) fakat boru tekrar soğuduğunda orjinal boyutuna geri döner. Bu nedenle PEX borularda olduğu gibi belirgin, büyük bir çekme olmaz.

İnşaatlarda imalat ortamı şartları genellikle zorludur. EVOH oksijen bariyeri dışındaki PE-RT dış katman sayesinde oksijen bariyeri taşıma ve uygulama sırasındaki darbelerden oluşabilecek mekanik bozulmalardan korunmuş olur. Ayrıca Danfoss PE-RT boru kangalları orjinal koli içerisinde tedarik edilmektedir ki bu da ekstra bir emniyet sağlamaktadır.

Boru yaşlanması, zarar görmüş bir oksijen bariyeri ile olumsuz etkilenir. Danfoss PE-RT boru da EVOH oksijen bariyeri katmanı muhafaza edildiği için ürün ömrü boyunca hemen hemen hiç oksijen geçişine izin vermez. Oksijen geçirgenliği 0.01g/m3d seviyesindedir ki bu değer DIN 4726 standardının gerekliliği olan değerin belirgin bir şekilde altındadır (0.1g/m3d). DOWLEX?in mükemmel özellikleri EVOH katmanı birleştirilerek geliştirilmiş ve Danfoss kalitesi ile pazara sunulmuştur.

   
KOMPAKT KARIŞIM DEVRESİ :

Nerelerde Kullanılır ?

Yerden ısıtma ve radyatörlü sistemin aynı tesiste kullanılması durumunda gereklidir.

kompakt karışım devresi , yerden ısıtma ve radyatörlü sistemin aynı tesiste kullanılması durumunda gereklidir.

KOMPAKT KARIŞIM DEVRESİ

 

Bazı binalarda hem yerden ısıtma hemde radyatör sistemi aynı anda kullanılabilemktedir.

 

Su sıcaklıklarının farklı istenmesi dolayısı ile karışım devresi kullanılır.

Yerden ısıtmada besleme suyu sıcaklığı 40-50 C , radyatörde ise 50-80 C arası oalbilir. Kompakt karışım devresi ile istenen su sıcaklığı sağlanabilir.

 

       
       

 

 

 

 Yerden Isıtma ve Avantajları / Dezavantajları
 Yerden Isıtma Nasıl Yapılır ?
 Yerden Isıtma/Duvardan Isıtma Malzemeleri
 DANFOSS  Borulu Döşemeden Isıtma
 DANFOSS Duvardan Isıtma
 DANFOSS PE-RT Isıtma / Serinletme Borusu
 DANFOSS Döşemeden Isıtma Termostatları
 Cami Isıtma Sistemleri
 DEVI Elektrikli Hamam Isıtma
 DEVI Balkon / Kış Bahçesi Isıtma
 DEVI Elektrikli Döşemeden Isıtma
 DEVI Döşemeden Isıtma Termostatları
 DANFOSS Hava Kaynaklı Isı Pompaları
 DAIKIN Fan Coil Cihazları
 Elektrikli Isıtmalar İçin Termostatlar
 Sera / Bitki Kök Isıtma Sistemleri
 DEVI Eelektrikli Havlu Isıtıcısı
 Elektrikli Radyatör / Havlu Radyatör
 Ürün ve Hizmet Broşürleri
 Kullanım ve Kurulum Klavuzları
 FUAR Etkinlikleri
 Bayi ve İşortaklığı Teknik Gezileri
 Sık Sorulan Sorular
 

.

   

   KONERJİ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ. ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNE SAHİPTİR.

KONERJİ Müh.Ltd.Şti. 

  1348 Sok.No : 3 / A               Halkapınar -İZMİR - TR

   T : +90 232 458 32 52 ( PBX )   F : +90 232 458 32 54

KONERJİ MÜHENDİSLİK , YERDEN ISITMA , ISI POMPASI , ALTERNATİF ENERJİ , RÜZGAR ENERJİSİ , GÜNEŞ ENERJİSİ

Çalışma Saatlerimiz  : Hafta İçi : 08.30-18.00              Cumartesi : 09.00-13.00

 
  Yerden Isıtma   Isı Pompası   Güneş Enerjisi

>Sulu Borulu Yerden Isıtma

>Kablolu Zeminden Isıtma

>Karbonik Yerden Isıtma

>Termostatlar

>Modülasyon Paneli

>Isıtma Serinletme Borusu

 

 

>ARÇELİK  Isı Pompası

>RESTHERMA Isı Pompası

>LG/ARÇELİK Isı Pompası

>Hava Kaynaklı Isı Pompası

>Su Kaynaklı Isı Pompası

>Isı Pompası/Yerden Isıtma

>Isı Pompası Nedir ?

>Isı Pompası Elektrik Tüketimi

 

>Güneşten Elektrik

>Güneş Enerjisiyle Isıtma

>Solar Sıvı TERMSOL

>Solar Kontrol Paneli

>Solar Pompa Seti

 

danfoss yerden ısıtma , danfoss ısı pompası                                   

 

 

Firmamızın çalışma saatleri : Hafta İçi : 08.30-18.00

Cumartesi : 09.00-13.00 Pazar Kapalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

© 2006-2012 Telif Hakları Yasası gereği yazardan YAZILI cevap alınmadan hiçbir yazı ve fotoğraf "alıntı" adı altında kullanılamaz.